slub w palacu zelenskich

Ślub w Pałacu Żeleńskich, wesele w Szlacheckim Dworze

Ślub w Pałacu Żeleńskich, wesele w Szlacheckim Dworze

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pięknego ślubu cywilnego Sylwii i Piotrka w Pałacu Żeleńskich. Po ślubie porwaliśmy naszych nowożeńców na krótką mini sesję portretową, a potem przenieśliśmy się na wesele do Szlacheckiego Dworu w Pobiedniku.

Ślub w Pałacu Żeleńskich – dream team

Bardzo gorąco dziękujemy całemu wspaniałemu teamowi, który współtworzył ten niezwykły dzień – życzymy sobie jak najwięcej takich!

Weddingwolf – najpiękniejsze, nowoczesne filmy ślubne, klipy, teledyski. Jeśli szukacie filmowca z niebanalnym spojrzeniem i artystyczną duszą – to jest Wasz człowiek, wszystkie filmy na tej stronie są Jego autorstwa!
Pałac Żeleńskich – polecamy gorąco! Unikalna atmosfera, cudowny ogród, klimatyczne wnętrza!
Szlachecki Dwór w Pobiedniku – piękne, nastrojowe wnętrze.
Paulina Gibas – wyczarowała piękny makijaż Sylwii
DJ Paweł Domagała – polecamy tego pana od muzyki bardzooooo!

Jednak przede wszystkim dziękujemy ogromnie Sylwii i Piotrkowi – to była ogromna przyjemność towarzyszyć Wam w tym cudnym majowym dniu!

Jeśli spodobają się Wam zdjęcia ze ślubu w Pałacu Żeleńskich i wesela w Szlacheckim Dworze zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z wesela w Brzoskwinia Ogród, wesela w Willi Poprad, wesela w stodole w Kąśnej Dolnej oraz wesela w Crystal Palace w Krakowie


wesele w dworku wymysłów

Międzynarodowe wesele w Dworku Wymysłów

MIĘDZYNARODOWE WESELE W DWORKU WYMYSŁÓW

Międzynarodowe wesele w Dworku Wymysłów – ten dzień był najprawdziwszą polsko-francuską bombą energetyczną! Począwszy od niezwykle klimatycznych przygotowań we wnętrzach i w cudnym ogrodzie Dworku Wymysłów, przez wzruszającą i i pełną radości ceremonię ślubu w pobliskim Sankturarium w Pińczowie, aż po wiksę, którą – zapewniam! – poczujecie na zdjęciach! Przeżyjcie to raz jeszcze razem z nami!

WESELE W DWORKU WYMYSŁÓW – CO JESZCZE?

Jeśli spodobały się Wam zdjęcia z wesela w Dworku Wymysłów, zapraszamy również do obejrzenia:
Wesela na Kopcu Kościuszki
Wesela w Hotelu Vinnica w Sygneczowie
Wesela w Willi Poprad
Wesela w Brzoskwini Ogród
Wesela w Villa Park Julianna
Wesela w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej

Serdeczne podziękowania jak zawsze dla Michała z weddingwolf.pl  za piękną jak zawsze współpracę filmową!


sesja ślubna w pałacu goetz

Sesja ślubna w Pałacu Goetz

SESJA ŚLUBNA W PAŁACU GOETZ

Sesja ślubna w Pałacu Goetz jest dla mnie zawsze wspaniałym wydarzeniem. Niezwykłe, zatopione w półmroku wnętrza kuszą tajemniczością. Monumentalne ściany wykończone w ciepłych zieleniach otulają sylwetki, sprawiają, że czas się zatrzymuje w kryształowych żyrandolach i postarzanych lustrach. To jedno z tych miejsc, z których nie chce się wychodzić. Sesja ślubna w Pałacu Goetz będzie niezwykłą, ponadczasową pamiątką o niezwykłym charakterze, pełną wspaniałej elegancji i czaru.

SZCZYPTA HISTORII

Każdy zakątek pałacu szepcze jego historię. Pałac Goetzów Okocimskich wybudowany został nieopodal browaru Okocim w latach 1898–1900 przez Jana Albina Goetza, szerzej znanego jako Jan Goetz Okocimski i jego małżonkę Zofię Jadwigę z hr. Sumińskich. Architektoniczna całość wzniesiona w charakterze neobarokowym/neorokokowym, otulona jest niewielkim parkiem krajobrazowym i dość rozległym obszarem leśnym, co zapewnia obiektowi intymność i spokój, którym to miejsce wprost emanuje.

PAŁAC GOETZ – NIEZWYKŁE MIEJSCE NA ŚLUB, WESELE I SESJĘ ŚLUBNĄ

Pałac Goetz jest rezydencją o wyjątkowym charakterze. Pełną dostojeństwa i arystokratycznego szyku, a jednocześnie niezwykle ciepłą, wręcz przytulną w odbiorze. Dodatkowo, kompleks położony jest na terenie niezwykle uroczego ogrodu, dzięki któremu Pałac może gościć pełne swobody letnie garden party lub śluby cywilne czy humanistyczne w pięknej scenerii. Niezwykłym atutem miejsca jest również pałacowa kaplica, która pozwala zorganizować śluby kościelne na terenie obiektu – czy może być wygodniej? Dodajcie do tego wspaniałą kuchnię no i przede wszystkim, intrygujące, inspirujące wnętrze skąpane w ciepłym półmroku – oto przed Wami jedna z najpiękniejszych sal weselnych Małopolski.

PAŁAC GOETZ – SESJA ŚLUBNA – DLACZEGO WARTO?

Pałac Goetz jest miejscem, który polecam Wam na sesje ślubne o każdej porze roku. Ponadczasowe, wytworne wnętrze jest przepiękną, bezbłędną scenerią do wyjątkowych zdjęć a układ pomieszczeń i niezwykłe światło, jakie tam na Was czeka, zapewniają kreatywnemu fotografowi wspaniały plac fotograficznych gier i zabaw. Sesja ślubna w Pałacu Goetz to przeżycie a zdjęcia, pełne spokoju, wytwornej elegancji i ciepła, będą dla Was niezwykłą pamiątka.

PAŁAC GOETZ – SESJA ŚLUBNA – DLA KOGO?

Sesja ślubna w Pałacu Goetz to idealne rozwiązanie dla wszelkich miłośników glamour, retro i klasyki. Zatopione w półmroku wnętrze, ciemnozielone ściany, mięsiste kotary, ciężkie kryształowe żyrandole, postarzane lustra i wszechobecne drewno – to wszystko doskonale komponować się będzie z utrzymanymi w tej stylistyce strojami i dodatkami. Miłośnicy stylu rustykalnego również z łatwością się tutaj odnajdą, zwłaszcza, że dopełnieniem zdjęć we wnętrzach mogą być lekkie kadry z pałacowego ogrodu, latem pięknie skąpanego w promieniach zachodzącego słońca.

JUSTYNKA I MIŁOSZ – SESJA ŚLUBNA W PAŁACU GOETZ

Przed Wami sesja ślubna Justynki i Miłosza, którą zdecydowali się zrealizować właśnie w Pałacu Goetz. Podczas rozmów ustalających przed sesją zaproponowałam, żeby ewentualne kwiaty/bukiet zastąpić jednym dużym strusim piórem – zobaczcie jak obłędny efekt dał ten zabieg! W połączeniu z lekką suknią ślubną i falami hollywood oraz garniturem w stylu retro elegance całość prezentuje się oszałamiająco, jak ze starego, rasowego hollywoodzkiego filmu. Zapraszam Was gorąco do podróży w czasie!

Picnook - online blogging tool

Jeśli spodobały się Wam zdjęcia z tej sesji ślubnej w Pałacu Goetz, zapraszamy również do obejrzenia:
Wesela na Kopcu Kościuszki
Wesela w Hotelu Vinnica w Sygneczowie
Wesela w Willi Poprad
Wesela w Brzoskwini Ogród
Wesela w Villa Park Julianna
Wesela w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej

Serdeczne podziękowania jak zawsze dla Michała z weddingwolf.pl  za piękne jak zawsze filmowe nagrania towarzyszące oraz za ujęcia z drona! Ha! Jestem bardzo ciekawa czy zgadniecie które to!
Justynkę do sesji czesała bezbłędna Ewelina Gruca – polecam gorąco!

PYTANIA DO FOTOGRAFA

Jeśli zastanawiacie się jakie pytania moglibyście zadać swojemu przyszłemu fotografowi ślubnemu – zapraszam tutaj!
Starałam się umieścić w tym artykule odpowiedzi na te zagadnienia, które frapują Was najczęściej – mam nadzieję, że znajdziecie tam sporo przydatnych informacji 🙂


wesele na kopcu kościuszki

Wesele na Kopcu Kościuszki

WESELE NA KOPCU KOŚCIUSZKI

Wesele na Kopcu Kościuszki – oto historia dwóch pięknych, radosnych, rajskich ptaków, Agi i Marcina, którzy postanowili pobrać się w urokliwych, pełnych historii murach Kopca Kościuszki, w sercu Krakowa. Do jej obejrzenia zapraszamy Was zwłaszcza jeśli tak jak my, kochacie kolory, żywioł i dobrą energię. Zabieramy Was na pełne radości i oczekiwania przygotowania, wzruszający ślub humanistyczny w ogrodzie Kopca oraz absolutnie odjechaną wiksę do rana. Good vibes only!

WESELE NA KOPCU KOŚCIUSZKI – NIEZWYKŁE MIEJSCE NA ŚLUB I WESELE

Już po pierwszej rozmowie z Agą i Marcinem wiedzieliśmy, że ich wesele będzie pełne kolorów i kształtów, co – w połączeniu z nowoczesną, geometryczną bryłą restauracji Wesele na Kopcu i jej przeszklonego dachu – stworzy niebanalną, eklektyczną całość.  Czuliśmy, że to będzie coś totalnie bliskim nam stylu, jednak kiedy zobaczyliśmy na żywo to, co stworzyło BeDeko – oniemieliśmy. Niezwykłe dekoracje w pastelowych fioletach i różach, trawy pampasowe, morze świec, lamp i lampeczek, a to wszystko w otoczeniu zabytkowej czerwonej cegły Kopca Kościuszki – widok był oszałamiający. Dodatkowo, dzięki temu, że trafił nam się pochmurny i deszczowy dzień, kolory wnętrza były nasycone na maksa, to była najprawdziwsza uczta dla oczu!

ŚLUB HUMANISTYCZNY I WESELE NA KOPCU

Po totalnie radosnych, pełnych śmiechu i proseczko przygotowaniach w domu przenieśliśmy się na miejsce ceremonii. Ze ściśniętym gardłem sprawdzaliśmy jednocześnie wszystkie możliwe prognozy pogody, które jednogłośnie zapowiadały deszcz. Jednak Oni nie byliby sobą gdyby nie zaryzykowali – ceremonia humanistyczna odbyła się w malowniczej przestrzeni ogrodu a poprowadził ją Piotr z Whataday – wyobraźcie sobie, że do samego jej końca nie spadła ani kropla deszczu! Zaraz po niej natomiast nadeszła gigantyczna ulewa więc na dalszą część uroczystości przenieśliśmy się już do wnętrza restauracji Wesele na Kopcu.

WESELE NA KOPCU KOŚCIUSZKI – NIEZWYKŁA, KLIMATYCZNA RESTAURACJA W SERCU KRAKOWA

Co działo się później? Drodzy Państwo, potem była wiksa nie z tej ziemi rozkręcana przez chłopaków z Joy Brothers! W międzyczasie przestało padać więc udało nam się nawet zrobić ultraszybką minisesję w dniu ślubu. A po zmroku, kiedy parkiet płonął tysiącem barw, wymknęliśmy się na kolejne dziesięć minut na nocną mini sesję, której jestem absolutną fanką, i na zimne ognie, które zawsze stanowią miły, urozmaicający akcent na weselu.

WESELE NA KOPCU KOŚCIUSZKI – DREAM TEAM

Bardzo gorąco dziękujemy całemu wspaniałemu teamowi, który współtworzył ten niezwykły dzień – życzymy sobie jak najwięcej takich!

Weddingwolf – najpiękniejsze, nowoczesne filmy ślubne, klipy, teledyski. Jeśli szukacie filmowca z niebanalnym spojrzeniem i artystyczną duszą – to jest Wasz człowiek!
Wesele na kopcu – polecamy to miejsce bardzo! Unikalna atmosfera, przepyszna kuchnia, rewelacyjne położenie i piękny ogród
Whataday Events – gorąco polecamy Olę i Piotrka do koordynacji Waszego wesela a także jako prowadzących – w sposób niezwykle poruszający i spersonalizowany – ceremonie ślubu humanistycznego.
BeDeko – wystarczy, że wejdę na salę weselną i po prostu wiem, że Ania tu była! Niezwykłe, olśniewające, pobudzające wyobraźnię dekoracje i kompozycje kwiatowe, polecamy z całego serca!
Krzyszkowska Mejkap – krakowska królowa mejkapu, w niezwykle wirtuozerski sposób potrafiąca podkreślić naturalne piękno.
Juli Hair Love – autorka przepięknych uczesań, upięć, fryzur ślubnych
Na ciacho – nic co słodkie i piękne nie jest im obce! Najcudniejsze i najsmaczniejsze słodkie smakołyki w Krakowie!
Ciastkico – przepiękne i przesmaczne, kreatywne torty
Joy Brothers – radośni panowie od dobrej muzyki

Jednak przede wszystkim dziękujemy najserdeczniej Adze i Marcinowi za zaufanie – to był zaszczyt i szlona przyjemność spędzić z Wami ten dzień!

Jeśli spodobają się Wam zdjęcia z wesela na Kopcu Kościuszki, zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z wesela w Brzoskwinia Ogród, wesela w Willi Poprad, wesela w stodole w Kąśnej Dolnej oraz wesela w Crystal Palace w Krakowie

 

Picnook - online blogging tool


wesele w hotelu vinnica

Wesele w Hotelu Vinnica

WESELE W HOTELU VINNICA

Wesele w Hotelu Vinnica – przed Wami reportaż z pięknego ślubu i wesela Karoliny i Roberta w niezwykłej Sali Szampańskiej w Hotelu Vinnica. Romantycznie i elegancko, rozświetlona morzem światełek i otulona zapachem kwiatów – tak wyglądała tego dnia wspaniała, monumentalna Sala Szampańska, a niezwykły klimat dnia zwieńczyła zapierająca dech pełnia księżyca, którą również udało nam się uwiecznić 🙂 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

HOTEL VINNICA W SYGNECZOWIE- PIĘKNE MIEJSCE NA WESELE W OKOLICY KRAKOWA

Hotel Vinnica to piękny, położony w spokojnej okolicy niecałe 20 kilometrów od Krakowa obiekt, który zachwyca gustownie zaaranżowanymi wnętrzami, urokliwą okolicą i świetną kuchnią. Znajdziecie tutaj 2 niezależne od siebie sale: Salę Szampańską – przestronną, elegancką salę, zwieńczoną kopułami i pięknymi żyrandolami oraz Salę Porto, stylizowaną na XIX-wieczną winnicę, utrzymaną w bieli z dodatkiem cegły.

Hotel Vinnica gwarantuje także swoim gościom komfortową bazę noclegową, co stanowi niewątpliwy atut dla Par ogranizujących tam swoje przyjęcia weselne.

WESELE W HOTELU VINNICA W SYGNECZOWIE – SALA SZAMPAŃSKA

Lekkość i przestronność Sali Szampańskiej sprawia, że jest to wnętrze niezwykle pięknie współpracujące z dekoracjami i wystrojami w przeróżnych klimatach. Karolina i Robert postawili na zieleń i biel w eleganckim i ponadczasowym połączeniu ze złotem, a morze łańcuchów ciepłych światełek dorzuciło do całości szczyptę przytulności.

WESELE W HOTELU VINNICA W SYGNECZOWIE – KAROLINA I ROBERT

Poznajcie Karolinę i Roberta, którzy wzięli ślub kościelny w Wieliczce a swoje przyjęcie weselne zorganizowali w Sali Szampańskiej w Hotelu Winnica. Zjawiskowa kreacja Panny Młodej i strój Pana Młodego utrzymany w klimacie klasycznej elegancji doskonale wpisały się w charakter tej wyjątkowej sali weselnej. Kapryśna aura i krótki dzień nieco pomieszały nam sesyjne szyki, ale kto powiedział, że minisesję w dniu ślubu można zrobić tylko za dnia? Po zmroku zaświecił dla nas księżyc a okolica nabrała niezwykłego, tajemniczego uroku. Zapraszam gorąco do obejrzenia reportażu ślubnego z tego pięknego wesela w Hotelu Vinnica w Sygneczowie!

Picnook - online blogging tool

Jeśli spodobały się Wam zdjęcia z tego romantycznego ślubu i wesela w Hotelu Vinnica, zapraszamy także do obejrzenia
Wesela na Kopcu Kościuszki
Wesele w Villa Park Julianna
Wesela w Willi Poprad
Wesela w Brzoskwini Ogród


wesele w willi poprad

Wesele w Willi Poprad

WILLA POPRAD

Willa Poprad to jedna z najbardziej urokliwych sal bankietowych południowej Polski. Absolutnie wyjątkowa i charakterystyczna estetyka samego budynku współgra z niezwykłym położeniem – w sercu Rytra, w otoczeniu gór, z widokiem na malowniczy Poprad. Urok Willi Poprad sprawia, że za każdym razem wracamy tam z ogromną przyjemnością.

WESELE W WILLI POPRAD

Willa Poprad robi niezwykłe wrażenie. Cała w zdobionym drewnie, z monumentalnymi żyrandolami i przepiękną sceną, która stanowić będzie wspaniałe tło dla oprawy muzycznej – zarówno zespołu jak i DJa. Fani wesel w stylu rustykalnym, boho ale i eleganckiego glamour będą zachwyceni – możliwość aranżacji w Willi Poprad wydaje się być niewyczerpana.

FOTOGRAF W WILLI POPRAD

Willa Poprad to fantastyczne miejsce dla doświadczonego fotografa – praca ze światłem jest w tym miejscu przyjemnością i pozwala nadać zdjęciom niepowtarzalny klimat. Otoczenie Willi Poprad aż prosi się o mini sesję plenerową zarówno za dnia jak i w nocy, a jej taras jest idealnym miejscem na ślub cywilny czy ślub humanistyczny.

DANIELA & DANIEL – PIĘKNE WESELE W WILLI POPRAD

Poznajcie zatem Danielę i Daniela, którzy zaprosili nas w roli fotografa i filmowca na swój ślub i wesele w Willi Poprad. Wyobraźcie sobie początek maja w górach, rodzącą się do życia zieleń i niezwykle kapryśną, deszczową aurę, która jednak nie przeszkodziła nam w wymknięciu się w przerwie między deszczem a deszczem na mini sesję na ukwieconej huśtawce zainstalowanej na tarasie. A kiedy już zrobiło się ciemno i przestało padać – uciekliśmy z roztańczonego parkietu na nocną sesję, która trwała kwadrans, ale mogłaby trwać nawet i godzinę – możliwości tego miejsca są niewyczerpane, to prawdziwy plac zabaw dla fotografów 🙂

WILLA POPRAD – DREAM TEAM

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy współpracowali z nami w tym dniu!
Willa Poprad
Weddingwolf  – najpiękniejsze filmy ślubne
Mili Mua – makijaże Emilki to zawsze dzieła sztuki, polecamy najgoręcej!
Ewelina Gruca – epickie uczesania
Beautiful Day Wedding i Ratujemy Wesele – specjalistki od zadań specjalnych w dziedzinie dekoracji, wyczarują dla Was prawdziwą bajkę!
Anna Sposa – suknia Danieli była ZJAWISKOWA!

A jeśli spodoba Wam się ten reportaż ślubny z Willi Poprad – zapraszamy też do obejrzenia ślubu humanistycznego i wesela w Brzoskwini Ogród  oraz wesela w stodole w Sali Koncertowej w Kąśnej Dolnej.

Picnook - online blogging tool


wesele w villa park julianna

Wesele w Villa Park Julianna

WESELE W VILLA PARK JULIANNA

Wesele w Villa Park Julianna – to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy kochają oranżeryjne połączenie bujnej zieleni żyjącej w doskonałej symbiozie z przeszklonymi wnętrzami i absolutnie lekkim, eleganckim dekorem. Możliwość zorganizowania ślubu cywilnego w urokliwym ogrodzie Villi Park Julianna jest dodatkowym atutem tego miejsca. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z ślubu i szalonego międzynarodowego wesela w Villa Park Julianna – przed Wami Pati i Anass!

Picnook - online blogging tool

Jeśli spodobały się Wam zdjęcia z tego romantycznego ślubu i wesela w Villa Park Julianna, zapraszamy także do obejrzenia
Wesela na Kopcu Kościuszki
Wesela w Hotelu Vinnica w Sygneczowie
Wesela w Willi Poprad
Wesela w Brzoskwini Ogród


brzoskwinia ogrod

Brzoskwinia Ogród - ślub humanistyczny i wesele w plenerze

Ślub humanistyczny w plenerze – wesele w Brzoskwinia Ogród

Ślub humanistyczny w Brzoskwinia Ogród, w najzieleńszym miesiącu w roku, w najzieleńszym miejscu w okolicach Krakowa, to nie mogło się nie udać! Ada i Dominik zapewnili nam swoim ślubem i przyjęciem weselnym niezwykłą dawkę wrażeń w stylu, który kochamy najbardziej. Ich charyzma, luz, spontaniczność sprawiły, że w każdej minucie czuliśmy się we właściwym miejscu, o właściwym czasie.

Ślub humanistyczny – co to w ogóle jest?

Ślub humanistyczny to wspaniała forma przysięgania sobie miłości. Całkowicie Wasza, zupełnie spersonalizowana, z przysięgą, której treść zależy tylko od Was. Nie obowiązują tutaj żadne formalne zasady, nic nie musicie a możecie – wszystko!

Czym różni się ślub humanistyczny od ślubu cywilnego?

Ślub humanistyczny -niestety!- nie skutkuje w Polsce zawarciem aktu prawnego, co odróżnia go od ślubu cywilnego czy konkordatowego. Jest to ceremonia symboliczna, niezwykle osobista i bardzo emocjonalna, często mocno nawiązująca do historii uczucia, które Was połączyło, do Waszych pasji i charakterów. Brzmi super, prawda? A dzięki brakowi jakichkolwiek formalnych ram i wymogów, Wasz ślub humanistyczny może mieć kształt jaki tylko chcecie. Nie potrzebujecie urzędnika, papierów, nie jesteście związani rzeczowymi, urzędowymi formułami.

Gdzie zorganizować ślub humanistyczny?

A gdzie byście chcieli? Ślub na egzotycznej plaży na Zanzibarze, ślub nad Morskim Okiem, ślub na Kasprowym Wierchu, nad jeziorem lub w lesie? W babcinym ogródku a może w knajpce, w której byliście na pierwszej randce? W tym wypadku ogranicza Was tylko wyobraźnia, bo naprawdę sky is not the limit!

Coraz więcej obiektów weselnych udostępnia także ogród lub inne urocze miejsce do przeprowadzenia takiej ceremonii – Brzoskwinia Ogród, który wybrali Ada i Dominik, jest jednym z nich i to o tyle wyjątkowym, że ślub humanistyczny można by było zorganizować w niemal każdym jego zakątku!

Celebrant na ślubie humanistycznym – kto może poprowadzić ceremonię ślubu?

Przede wszystkim – żeby poprowadzić ślub humanistyczny nie potrzeba żadnych odgórnych kwalifikacji, certyfikatów, zaświadczeń. Celebrantem może zostać siostra, tato, najlepszy kumpel lub dowolna inna bliska Waszemu sercu osoba. Dzięki takiemu osobistemu wyborowi, Wasza ceremonia będzie pełna nawiązań do wspólnej przeszłości, chwytających za serducho anegdotek, które znają tylko najbliżsi, i -być może- szalonych niespodzianek 😀

Jeśli natomiast wolelibyście powierzyć poprowadzenie Waszego ślubu humanistycznego profesjonaliście – jest oczywiście taka możliwość. Istnieją osoby, które specjalizują się w realizacji tego typu ceremonii, na przykład ta grupa. Postawcie na kogoś z kim łapiecie flow, z wyczuciem stylu i smaku, z którą uzgodnicie scenariusz Waszego ślubu tak, żeby był spełnieniem Waszych marzeń i oczekiwań w najmniejszym szczególe.

Kto może wziąć ślub humanistyczny?

No właśnie to jest najlepsze – każdy, kto ukończył 18 lat pełnoletni(a w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach nawet niepełnoletni)! Osoby niewierzące, rozwiedzione, osoby ze środowiska LGBTQ+, osoby nie odnajdujące się w sztywnych prawnych ramach. I wreszcie wszyscy ci, którzy marzą o osobistej, autentycznej ceremonii bez oschłych urzędowych formułek.
Jeśli jesteście w tej grupie – ślub humanistyczny to idealne rozwiązanie dla celebracji Waszego związku.

Przysięga na ślubie humanistycznym

Tutaj nie ma reguł. Przysięgą są Wasze prywatne, intymne słowa, które możecie spisać lub powiedzieć z pamięci.

Ślub humanistyczny i co potem?

Jak to co? Wiksa stulecia i rapsy wśród monster i liści palmowych, hadlujcie z tym! W Brzoskwinia Ogród nie ma słabych imprez! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

 

 

Picnook - online blogging tool

Dziękujemy!
Brzoskwinia Ogród
Weddingwolf.pl
Valdi Bride
Yes Flowers

Spodobały Wam się zdjęcia ze ślubu humanistycznego i wesela w plenerze w Brzoskwinia ogród? Zajrzyjcie tutaj:
Wesele w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej
Wesele w Browar Lubicz w centrum Krakowa


sala koncertowa stodoła

Sala Koncertowa Stodoła - wesele w Kąśnej Dolnej - wesele w stodole

SALA KONCERTOWA STODOŁA – WESELE W KĄŚNEJ DOLNEJ

Sala Koncertowa Stodoła – wesele w Kąśnej Dolnej. Za każdym razem, kiedy trafiam do Centrum Paderewskiego wiem, że zadzieje się magia. Absolutnie klimatyczne, ciemne drewno otula wnętrze sali, genialna akustyka sprawia, że oczy każdego miłośnika muzyki błyszczą a niezwykle urokliwe otoczenie jest fantastycznym tłem do zdjęć i filmu. To idealne miejsca dla miłośników klimatów rustykalnych i boho – ale z twistem, nieoczywistych. Samo wnętrze, ujmujące i wytworne w swej prostocie, pozwala na totalną różnorodność dekoracji – ta stodoła ma milion twarzy, a doświadczony fotograf, potrafiący bawić się światłem, będzie w tym miejscu czuł się jak w raju.

SALA KONCERTOWA – CENTRUM PADEREWSKIEGO

Wyobraźcie sobie zaaranżowaną na salę koncertową stodołę z pierwszej połowy XX wieku, z charakterystycznym drewnianym sklepieniem i niepowtarzalnym klimatem, dzięki któremu miejsce to zyskało uznanie najznakomitszych artystów.  Doskonała kuchnia, świetna obsługa oraz szereg udogodnień a także przestrzeń i możliwości fotograficzne, jakie oferuje okolica sprawiają, że jest to jedno z najlepszych ( i najbardziej fotogenicznych!) w mojej opinii miejsc na wesele w okolicy Gorlic i Nowego Sącza.

CENTRUM PADEREWSKIEGO  – WESELE W STODOLE

Zapraszam Was do obejrzenia relacji ze ślubu i wesela Justynki i Miłosza w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej. Przenieście się zatem razem z nami do późnej, szeleszczącej liśćmi, małopolskiej jesieni – czy Wam też październik w sercu gra na kolorowo? Po szybkich przygotowaniach w domu Justynki, przyjeździe Miłosza i pięknej ceremonii ślubu w Ich rodzinnym kościele, udaliśmy się wszyscy do Centrum Paderewskiego, gdzie czekała na nas – piękna jak zawsze i piękna jak nigdy – Sala Koncertowa Stodoła, udekorowana w jesiennym klimacie przez przyjaciół Pary. I chociaż zaczęło padać i ściemniło się na tyle szybko, że nie zdążyliśmy dotrzeć na sesję nad należący do kompleksu staw, to jednak udało nam się zrobić szybką sesję przy samym budynku Stodoły.

WESELE W STODOLE – KĄŚNA DOLNA

Po szybkiej sesji przenieśliśmy się do środka, gdzie Justyna z Miłoszem zatańczyli cudny pierwszy taniec, którym otworzyli imprezę. A była to impreza taka, że o panie! Rozkręcali ją niezastąpieni Panowie z DJ Event Show – polecamy ich gorąco – a podkręcali Pogwizdani, uzupełniając DJskie przeboje folkowymi utworami w absolutnie genialnej aranżacji. Mam nadzieję, że moje zdjęcia oddają niezwykły klimat tego dnia, miłego oglądania!


Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu - porady i propozycje - z perspektywy fotografa i filmowca

Przygotowania do ślubu – dlaczego warto zaprosić fotografa i filmowca?

Przygotowania do ślubu to niezwykły, pełen ekscytacji czas oczekiwania. To także piękna scena otwarcia dla późniejszych wydarzeń i z tego względu jest to jeden z najciekawszych tematów dla Waszego fotografa i filmowca. Przygotowania do ślubu są również momentem, w którym oswajacie się ze swoim teamem foto + film, przyzwyczajacie się do ich stylu pracy (i bycia), budujecie “flow” na dalszą część niezwykłego dnia. Chemia między Wami, wspólny “vibe” jest niezwykle ważny – uwierzcie, będziecie go potem widać na zdjęciach i na filmie.

Od którego momentu najlepiej rozpocząć fotografowanie i filmowanie przygotowań do ślubu?

Pewnie sami intuicyjnie czujecie, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Każdy dzień ślubu jest inny, każde przygotowania do ślubu mają swój własny rytm i czas zawsze dobierany jest indywidualnie, w zależności od Waszych planów czy chęci – przeważnie zamyka się w 2-4 godzinach. Faceci jak zwykle mają łatwiej – po prostu wskakują w marynarę i idą na łychę. Fotografowanie Panny Młodej sugerujemy rozpocząć po wykonaniu makijażu i fryzury.

Makijaż ślubny i fryzura ślubna

Dziewczyny, Wy wiecie! Makijaż ślubny i fryzura ślubna to te elementy, na których nie można oszczędzać. Makijaż próbny i próbne uczesanie zaoszczędzą Wam tony stresu w dniu ślubu a odpowiednie kosmetyki z najwyższej półki przetrwają łzy, pocałunki i godziny szalonej wiksy na parkiecie. W dniu ślubu Wasza twarz zostanie poddana sporemu wysiłkowi i wszyscy będą szukać Was wzrokiem – nie wspominając o fotografie i filmowcu. Naprawdę warto zapłacić ciut więcej za pewność siebie i komfort psychiczny, które w tym dniu będą dla Was bezcenne!

Korekta Pana Młodego

Please, przestańmy już robić z tego temat tabu:  look pana młodego wpływa na ogólne wrażenia estetyczne (i na zdjęcia!) w takim samym stopniu jak look Pani Młodej! Męski makijaż korekcyjny w ofercie ma już większość wizażystek ślubnych. Puder nie zabija męskości. Nie chodzi o żadną tapetę a o delikatne skorygowanie ewentualnych problemów skórnych, zaczerwienień i błysku, które stają się problematyczne na przykład podczas ceremonii ślubnej. Podziękuje Wam za to Wasz fotograf, filmowiec i uwierzcie, będziecie się czuć znacznie bardziej komfortowo nie szukając ukradkiem chusteczek podczas ceremonii.

Przygotowania do ślubu w miejscu przyjęcia weselnego – najlepsze rozwiązanie!

Z perspektywy fotografa najlepsze miejsce przygotowań do ślubu to zdecydowanie miejsce przyjęcia weselnego. Niesie to ze sobą mnóstwo korzyści:

 1. Oszczędność czasu: po co marnować cenny czas w samochodzie skoro moglibyśmy wtedy na przykład wyskoczyć na foty?
 2. Minimalizacja ryzyka i nieprzewidzianych problemów: (oboje jesteście mniej więcej w jednym miejscu więc możecie przygotowywać się do ślubu a jednocześnie doglądać przygotowania np. sali weselnej.
 3. Możecie przyjechać w miejsce wesela już dzień wcześniej i zacząć szybciej wszystko ogarniać.
 4. Nie trzeba tak się spinać z planem dnia i innymi harmonogramami!
 5. O takich oczywistościach jak ogarnięte wnętrza, bez bałaganu i losowych skarpetek w tle – nie będę nawet wspominać 😉
 6. ESTETYKA! Organizacja przygotowań/ślubu/wesela w jednym miejscu wpływa niesamowicie na spójność reportażu fotograficznego i filmu. Wasza pamiątka zyskuje na tym naprawdę DUŻO!

Przygotowania do ślubu w wynajętym lofcie/apartamencie

Jeśli zależy Wam na klimatycznych zdjęciach z przygotowań do ślubu, przygotowania w miejscu Waszego przyjęcia nie wchodzą w grę a jednak chcecie uniknąć pewnego chaosu, który nieodłącznie towarzyszy każdej przestrzeni, w której się żyje i mieszka na codzień, może rozważycie wynajem loftu lub jakiegoś malowniczo położonego mieszkania na airbnb? Te przestrzenie są z reguły niezwykle fotogeniczne i ciekawie urządzone, możecie dopasować stylistykę do stylistyki całego ślubu – będziecie mieć święty spokój i świetne foty!

Przygotowania do ślubu w domu rodzinnym

Najswobodniejsze i najbardziej fotogeniczne miejsce przygotowań do ślubu w domowym zaciszu to… plener! Jeśli macie ogród, dwa drzewka, trzy krzaczki, i jeśli pogoda dopisze, przenieśmy się z przygotowaniami właśnie tam! Zaaranżujcie hamak, huśtawkę, ławkę lub krzesełka czy leżaki.

Jeśli natomiast mieszkacie w betonowej dżungli, trafi Wam się deszczowy dzień albo po prostu jesteście fanami interioru – wybierzcie na miejsce przygotowań najjaśniejsze i największe pomieszczenie. Unikajcie kolorowych ścian i małych pokoików – trudno w nich o głębię, lekkość i zróżnicowanie kadrów. Zadbajcie o porządek, tak by w kadrze nie znalazły się niepotrzebne przysłowiowe skarpetki, metki, wieszaki.

Przygotowania do ślubu – pan młody

Przede wszystkim zaplanujcie przygotowania do ślubu w czasie nie zapominając o zapasowym kwadransie. Pośpiech i stres to ostatnie, czego Wam w tym dniu potrzeba.

Panowie, Wy idziecie z reguły na pierwszy ogień. Czasowo wygląda to następująco:
Zdjęcia detali – 10-15min
Getting ready – 10-15min
Portrety 10-15min

Przygotowania do ślubu – panna młoda

Drogie Panie,  darujcie zdjęcia podczas układania włosów/makijażu – fajnie, żebyście  czuły się, jak byście się takie urodziły a nie jak by Was takimi “zrobiono”. Proponuję w zamian trochę więcej czasu z najbliższymi, wspólne z mamą oglądanie starych zdjęć, bridal party z przyjaciółkami, mini sesję w stylu bridal boudoir, ostatnie czujne poprawki w lusterku, dłuższą sesję portretową. Gwarantuję, te ujęcia będą Wam znacznie bliższe niż kadry z przysłowiowego doklejania rzęs.

Zdjęcia detali – 15-20min
Bridal party – 15min
Boudoir – 15min
Getting ready – 15min
Portrety – 15-20min

Piękne zdjęcia ważnych przedmiotów – jak przygotować się do sesji detali?

 1. Przygotujcie wszystkie dodatki w jednym miejscu. Bez metek, bez zbędnych opakowań.
 2. Przygotujcie ok 1-2m bieżące materiału w kolorze przewodnim ślubu – najchętniej welur, tiul, szyfon, satyna. Kolory, które zawsze się sprawdzają: czerń, złoto, srebro, dusty pink, dusty blue.
 3. Przydadzą się  pojedyncze kwiaty spójne z kwiatami z bukietu, Wasze zaproszenia ślubne i papeteria.
 4. Bardzo mile widziane elementy do aranżacji: pióra strusie (allegro!), ręcznie rwane wstążki szyfonowe.

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie porady, które tutaj znaleźliście przydadzą się Wam podczas przygotowań do ślubu!
Po więcej wpisów edukacyjnych zapraszamy na nasz Instagram. 
A może macie jeszcze jakieś pytania do fotografa?

Zdjęcia przepięknej Igi i Anastazji powstały przy współpracy z wspaniałym zespołem:
Weddingwolf 
Rup Coiffeur
Wodzia Make Up Story
Sylwia Kopczyńska
White Jasmine
Niezłe Kwiatki 


slub kościelny na plazy na zanzibarze

Ślub kościelny na plaży na Zanzibarze

ŚLUB KOŚCIELNY NA PLAŻY NA ZANZIBARZE

Ślub kościelny na plaży? Czy takie rzeczy w ogóle są możliwe? Tak – na Zanzibarze! Zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć ze ślubu kościelnego na plaży na Zanzibarze. A jeśli będziecie ccieli zajrzećza kulisy – zapraszamy do obejrzenia backstage’owego filmu autorstwa Weddingwolf 
TUTAJ

Picnook - online blogging tool

Jeśli spodobały się Wam zdjęcia ze ślubu kościelnego na plaży na Zanzibarze, zapraszamy również do obejrzenia:
Wesela na Kopcu Kościuszki
Wesela w Hotelu Vinnica w Sygneczowie
Wesela w Willi Poprad
Wesela w Brzoskwini Ogród


Fotograf na Zanzibarze

Fotograf na Zanzibarze - praktyczny poradnik przed podróżą na Zanzibar

FOTOGRAF NA ZANZIBARZE – ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, WAŻNE INFORMACJE

Wybieracie się na Zanzibar? Dobrze trafiliście! W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz mnóstwo praktycznych informacji i porad, które ułatwią i uprzyjemnią Wasze przygotowania do wyjazdu na Zanzibar! Pisząc ten tekst, kierowaliśmy się tym, co sami chcielibyśmy wiedzieć lecąc na Zanzibar po raz pierwszy, tym, co nas na miejscu zaskoczyło i tym, co sami przeżyliśmy 🙂
Dziś zatem fotograf nie o fotografii! A jeśli jednak ciekawią Was tematy fotograficzne, marzy Wam się sesja zdjęciowa na Zanzibarze lub planujecie wziąć ślub na Zanzibarze – zapraszamy tutaj:
Sesja ślubna na Zanzibarze
Ślub na Zanzibarze
Sesja narzeczeńska na Zanzibarze
Sesja zdjęciowa na Zanzibarze

KIEDY LECIEĆ NA ZANZIBAR?

Zanzibar jest kierunkiem atrakcyjnym turystycznie przez cały okrągły rok. Pora deszczowa trwa od kwietnia do końca maja, ale u nas wtedy też trwa pora deszczowa, więc wiecie – bez przesady 😉 Największy ruch turystyczny na Zanzibarze rozpoczyna się w październiku (uwaga na listopad – zdarzają się ulewy) i trwa do końca marca.
My na sesje zdjęciowe i filmowe na Zanzibarze zapraszamy między styczniem a końcem marca 2022.

GDZIE KUPIĆ BILETY LOTNICZE NA ZANZIBAR?

Możecie kupić bilety na loty czarterowe na Zanzibar z wylotami z kilku miast w Polsce. Oferują je Itaka i Rainbow. Są to loty bezpośrednie, z ewentualnym technicznym międzylądowaniem w Hurghadzie (trwa to ok 40min. i nie wysiada się nawet z samolotu).

Biletów rejsowych z wylotem niekoniecznie z Polski jest mnóstwo – szukajcie na Skyscannerze i Kayaku.

JAKIE SĄ CENY BILETÓW LOTNICZYCH NA ZANZIBAR?

W sezonie trzeba liczyć ok 3000-4000zł/os w obie strony, o ile bierzecie pod uwagę sensownie szybkie połączenie (a nie np ‘okazyjny’ 30-godzinny lot). Poza sezonem można upolować bilety czarterowe nawet poniżej 2k. Jeśli nie trzymają Was konkretne terminy – można czaić się na lasty 😀 Good news jest taki, że bilety to będzie największy jednorazowy koszt tej wyprawy!

O CZYM WARTO POMYŚLEĆ PRZED WYLOTEM NA ZANZIBAR?

Po pierwsze – o ubezpieczeniu zdrowotnym – z tym jest tam kiepsko. Poziom prywatnych klinik jest całkiem spoko, szpitale natomiast to zupełnie inna bajka.
Po drugie – o załatwieniu formalności wizowych przed wylotem!

WIZA TURYSTYCZNA NA ZANZIBARZE

Wiza turystyczna jest niezbędna, kosztuje 50USD i jest ważna przez 3 miesiące.
Formalności wizowe możecie załatwić:

 • bezpośrednio po przylocie. Niezbędne formularze dostaniecie już w samolocie więc zabierzcie długopisy (to zawsze towar deficytowy w samolotach 😀 ). Polecamy uzupełnić wszystko już podczas lotu, trochę tego jest. Po wylądowaniu kolejeczka do okienka, opłata, kontrola paszportowa. 

Czasem jest to 10 minut, ale jeśli kilka lądowań zbiegnie się w czasie – godzinka w plecy. Tip: w okienku wizowym płaćcie kartą! Mogą próbować Wam wcisnąć kit, że terminal nie działa, że cash only, nie wierzcie w to! Łapówkarstwo w urzędach na Zanzibarze to olbrzymi problem.

 • Przez internety, via Tanzania Electronic Visa Application System. Uzupełniacie formularze on line, płacicie przelewem, otrzymujecie numer wniosku i w każdym momencie możecie sprawdzić jego status. Po kilku dniach (my czekaliśmy 5 dni ale nie ma reguły) dostajecie na maila wizę, którą trzeba wydrukować i mieć przy sobie po wylądowaniu. Na lotnisku wskakujecie od razu do okienka kontroli paszportowej (bo cała reszta samolotu czeka w kolejce po wizę) i po 5 minutach formalności są załatwione. Polecamy tę opcję!

10 RZECZY, KTÓRE WARTO SPAKOWAĆ DO WALIZKI LECĄC NA ZANZIBAR

 1. SPF50. Dużo wodoodpornego SPF50. To słońce to killer, nawet przy pochmurnym niebie.
 2. Okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub czapkę z daszkiem, lekkie, przewiewne ciuchy, stroje kąpielowe, bluzę na wieczór.
 3. Leki na brzuszek! Coś przeciwgorączkowego, coś do odkażania ran, jakaś maść antybakteryjna. Ze względu na wysoką wilgotność, inną florę bakteryjną i nieustanny kontakt ze słoną wodą, rany goją się na Zanzibarze znacznie wolniej. Spokojna głowa, apteki są, duża część leków dostępna jest bez recepty.
 4. Buty do wody/na rafę. Jeżowce są, i to czasem blisko brzegu. Poza tym, ze względu na unikalne pływy, na odpływie możecie pójść sobie na spacer kilkaset metrów w głąb lądu – tutaj butki do wody będą niezbędne!
 5. Sprzęt do snorkelingu! Można pożyczyć, ale co własny to własny!
 6. Gotówka. Dolarami zapłacicie wszędzie, ale uwaga, muszą być nie starsze niż z 2009r. Starsze banknoty nie są akceptowalne. Zamieńcie sobie część hajsu na szylingi – będziecie mieć lepszy przelicznik i łatwiej będzie Wam się targować 🙂 Bankomaty są, ale nie wszędzie, nie w zawrotnych ilościach i nie wszystkie działają 😉 Zamieniając dolce na szylingi, przeliczcie sobie czy wszystko się zgadza – nas próbowali oszukać na połowę kwoty już na lotnisku, polecamy kantor na parkingu przy lotnisku – znacznie lepszy kurs niż w tym w hali przylotów. W większości beachbarów i knajpek można płacić kartą, ale czasem wiąże się to z doliczeniem prowizji.
 7. Mugga – nie spotkaliśmy się z komarami poza porą deszczową, ale warto mieć.
 8. Powerbank – Przerwy w dostawach prądu są częste, niemal codzienne. Ma to swój urok, no chyba że akurat potrzebujesz zrobić coś pilnie na kompie i pada Ci bateria. No cóż, pole pole.
 9. Wodoodporny case na telefon i dokumenty. No sami wiecie.
 10. Latarka. Na Zanzibarze ciemno robi się bardzo szybko (ok 18:15 – jesteśmy przy równiku), a po ciemku… jest naprawdę ciemno. Elektryczność nie jest czymś oczywistym, latarka przyda się przy nocnych powrotach do hotelu.. i kiedy wieczorem zabraknie prądu 😉

PREZENTY DLA LOKALSÓW, PREZENTY DLA DZIECI – DLACZEGO ICH NIE PRZYWOZIĆ?

To złożony temat i to się tylko tak wydaje, że “pomagamy”. Bieda panuje tam wielka, ale przyzwyczajanie do żebractwa i rozdawnictwa na pewno ani tego nie zmieni ani nie pomoże. Świetnie na czynniki pierwsze rozłada ten problem Kaja z Globstory – obejrzyjcie!
Zamiast worka cukierków, długopisów czy o czym tam myśleliście – kupcie wycieczkę u lokalsów na plaży, pareo w lokalnym sklepiku, rybę z połowu, mango na lokalnym targu. Dajcie zarobić, w ten sposób krok po kroku buduje się szacunek do pracy.

CZY NA ZANZIBARZE JEST BEZPIECZNIE?

My czujemy się na Zanzibarze mega bezpiecznie. Jesteśmy wiecznie obwieszeni sprzętem, wiecznie wśród lokalsów. I nigdy nie przydarzył nam się żaden nieprzyjemny incydent. Słyszeliśmy jednak niejedną smutną opowieść więc pamiętajcie – bądźcie ostrożni, jak wszędzie. Złodziej nie ma narodowości, złodziej to po prostu złodziej.

TARGOWANIE SIĘ – DLACZEGO NA ZANZIBARZE TRZEBA SIĘ TARGOWAĆ?

Na Zanzibarze należy targować się o wszystko, poza ceną benzyny na stacji benzynowej 😉

Serio. Cena, którą miły lokals Wam podaje na wstępie to jakieś 500% realnej wartości produktu. Targowanie się jest tutaj kwestią kulturową: Targujesz się = znasz realną wartość. Wiem, to nic przyjemnego, a do tego ceny na miejscu i tak wydają się bardzo niskie… ale nie dajcie się zwieść klasycznemu podejściu Europejczyka. Nie targując się, utwierdzacie Zanzibarczyków w przekonaniu, że biały jest głupi, naiwny, nie zna realnej wartości przedmiotu, nie zna realnej wartości pieniądza, można wmówić mu wszystko. Czyli – że oszukiwanie popłaca.

INTERNET NA ZANZIBARZE

W większości turystycznych obiektów działa wifi. “Działa” to jednak słowo na wyrost – na conf calle nie liczcie.

TELEFONY, TRANSMISJA DANYCH NA ZANZIBARZE

Ceny polskich operatorów na Zanzi są takie, że polecamy telefoniczny detoks… lub zakup lokalnej karty. Kartę możecie zakupić już na lotnisku, ale zielonych budek Zantela jest mnóstwo na całej wyspie – i mają lepsze ceny. Miły pan/miła pani pomoże Wam ją aktywować, karta jest ważna przez 1 miesiąc. My kupujemy zawsze po 20GB i jeszcze nam zostaje. Na zawrotny transfer nie liczcie, ale na normalne użytkowanie wystarczy w zupełności. O ile nie traficie w miejsce, gdzie nie będzie zasięgu, hakuna matata 😉

PRAWO JAZDY, SAMOCHÓD NA ZANZIBARZE

Obowiązuje ruch lewostronny, jest fun! Od niedawna nie potrzeba już międzynarodowego prawa jazdy, wystarczy nasze, polskie. Na jego podstawie należy wyrobić lokalne pozwolenie na jazdę, koszt ok 10USD. Oba dokumenty należy mieć ze sobą zawsze kiedy siadacie za kierownicę. Na drogach trzeba bardzo uważać – ruch jest spory a stan dróg pozostawia wiele do życzenia. Po zmroku pojawia się mnóstwo pieszych, których totalnie nie widać (drogi nie są oświetlone), jest mnóstwo rowerzystów i motocyklistów. Średnia maksymalna dozwolona prędkość to 60km/h, mandaciki się zdarzają!

KONTROLE NA DROGACH NA ZANZIBARZE

O tak! I policja (na biało) i wojsko (na zielono, przy granicach terytorialnych). Zawsze bardzo miło, kończyło się na okazaniu dokumentów i kilku uprzejmych pytaniach, chociaż niekiedy trwało to tyle, że można było wyczuć niemą prośbę o tip. Nie ulegajcie takim naciskom!

WYNAJEM SAMOCHODU NA ZANZIBARZE

Nie wyobrażam sobie, żeby nie! Koszt – ok 30USD/dobę, napęd na 4 koła, automat. Auto to na Zanzibarze znacznie lepszy środek transportu niż skuter – ze względu na “terenowy” charakter dróg oraz naprawdę spore odległości!

JAKIE WYCIECZKI ZAREZERWOWAĆ PRZED PRZYLOTEM NA ZANZIBAR?

Nie musicie nic rezerwować przed przylotem. I, jeśli możecie, nie kupujcie wycieczek w hotelach! Wyjdźcie na plażę, dajcie zarobić lokalsom – w ciągu 5 minut zostaniecie zasypani ofertami. Nie dawajcie prezentów, dajcie zarobić!

ILE KOSZTUJE NOCLEG W HOTELU NA ZANZIBARZE?

To wszystko zależy od Waszych oczekiwań i preferencji. Jeśli nie potrzebujecie luksusów – uwierzcie, jest mnóstwo hoteli/obiektów niedrogich i w fajnym standardzie. I jak wszędzie – górna poprzeczka nie istnieje 😉 Wybierając hotel zwróćcie uwagę na: klimę, bezpieczeństwo obiektu (te bungalowy na plaży to tak średnio pod tym kątem), położenie (czy spędzicie czas w jednym miejscu czy chcecie jak najwięcej zwiedzić).

POŁOŻENIE HOTELU NA ZANZIBARZE – DLACZEGO MA ZNACZENIE?

Samotnie są cudowne i na Zanzibarze znajdziecie wiele odizolowanych obiektów w stylu retreat. Ale one będą serio odizolowane, i żeby dostać się gdziekolwiek, będziecie musieli mieć auto, dzwonić po taksę lub zdać się na hosta. Paradoksalnie dotyczy to także wielkich molochów all in, które z reguły położone są in the middle of nowhere – ale to, czy formuła all in w ogóle ma sens w tak pięknym, przyjaznym miejscu jest osobną kwestią 😉

JAKIE SZCZEPIENIA SĄ WYMAGANE PRZY LOTACH NA ZANZIBAR?

Przy lotach tranzytowych/bezpośrednich nie są wymagane żadne szczepienia. Przy lotach z przesiadką w Afryce inną niż tranzyt – wymagane jest szczepienie na żółtą febrę (żółta książeczka szczepień).

O kowidzie nawet nie będę pisać, bo to się co chwilę zmienia 😉 Sprawdzajcie tutaj.

8 NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC NA WAKACJE NA ZANZIBARZE

KIWENGWA – turystyczny gwar, długie plaże, malownicze odpływy
NUNGWI – obłędny kolor wody, gwar, piękne hotele, mniejsze pływy
PAJE – mekka windsurferów, mnóstwo świetnych knajp i knajpek, fajne życie nocne
JAMBIANI – cisza i spokój, zaadaptowana do turystyki wioska rybacka, ciekawostką jest jaskinia Kuza Cave nieopodal
PWANI MCHANGANI – klimat rybackiej wioski, piękne plaże
MATEMWE – cisza i spokój, cudowne, różnorodne plaże
UROA – szerokie plaże, turystyczne życie
KENDWA – epickie zachody słońca, piękne plaże

Lokalne atrakcje takie jak snorki na rafie czy rejsy łodziami dhow ogarniecie w każdym z tych miejsc! Wycieczka Safari Blue startuje z Fumby, na Atol Mnemba najłatwiej dostać się z Matemwe lub Mnemba Point.

KONTROWERSYJNE DELFINY NA ZANZIBARZE

Błagam Was, darujcie sobie “oglądanie” delfinów w Kizimkazi! Ta “atrakcja” polega na codziennym porannym ściganiu ich kilkudziesięcioma motorówkami w oparach benzyny. Zwierzęta są przerażone, proceder jest nieetyczny, hałas i zapach oparów paliwa NIE DO ZNIESIENIA. Nie przykładajcie do tego ręki!

ALKOHOL NA ZANZIBARZE

Niemal w każdej przyplażowej knajpie i beachbarze normalnie dostaniecie alko. Pamiętajcie jednak, że Zanzibar jest muzułmański więc nie jest to w ich życiu takie oczywiste. Jest na wyspie natomiast kilka sklepów w stylu Alkohole 24 więc nie ma potrzeby przywozić zapasów 😀

4 WAŻNE SPRAWY, O KTÓRYCH MOŻESZ NIE POMYŚLEĆ LECĄC NA ZANZIBAR PIERWSZY RAZ

 • Tak, jest gorąco, ale miejsce stroju kąpielowego jest na plaży. Opuszczając ją, ubierzcie się po ludzku, zwyczajnie, z szacunku. Muzułmańskie społeczeństwo będzie Wam również wdzięczne za zakrycie ramion i kolan, zwłaszcza w Stone Town.
 • Nie wyjmujcie rozgwiazd z wody i nie pozwalajcie innym tego robić! Jak sama nazwa mówi – to star FISH!
 • Nie dokarmiajcie rybek, nawet jeśli lokalsi będą Wam to proponować dla zrobienia fajniejszych fotek
 • Wwożenie plastikowych toreb jest prawnie zabronione na Zanzibarze. Plastiku i tak jest tam od groma więc please, don’t!

FOTOGRAF NA ZANZIBARZE – PRACA FOTOGRAFA NA ZANZIBARZE ZZA KULIS

Jeśli macie ochotę zobaczyć jak wygląda praca fotografa na Zanzibarze i jaki klimat panuje u nas na sesjach zdjęciowych i filmowych – zapraszamy!
FOTOGRAF I FILMOWIEC NA ZANZIBARZE part 1
FOTOGRAF I FILMOWIEC NA ZANZIBARZE part 2


Sesja narzeczeńska w sadzie

Sesja narzeczeńska w sadzie

SESJA NARZECZEŃSKA W SADZIE

Sesja narzeczeńska w sadzie w pełni rozkwitu to cudowny pomysł dla wszystkich tych, którym w sercach gra wiosna. Kwitnące sady to wspaniałe, efemeryczne tło dla pięknych sesji narzeczeńskich i ślubnych. Delikatność, lekkość, świeżość – to cechy zdjęć tworzonych w tych wyjątkowych okolicznościach. Dodajcie do tego jeszcze wspaniałe wiosenne światło i zrobi nam się prawdziwa magia! Gorąco zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sesji narzeczeńskiej w sadzie, przed Wami Jola i Emil, miłego oglądania!

SESJA NARZECZEŃSKA W SADZIE

Podobała Ci się ta sesja narzeczeńska w sadzie?
Zapraszamy do obejrzenia sesji narzeczeńskiej w Brzoskwinia Ogród oraz sesji ślubnej nad Morskim Okiem

A po piękne i klimatyczne filmy – zajrzyjcie na stronę Michała.


sesja zdjęciowa na Zanzibarze

Sesja zdjęciowa na Zanzibarze

SESJA ZDJĘCIOWA NA ZANZIBARZE

Jeśli marzy Wam się oryginalna, niesztampowa fotograficzna pamiątka – dobrze trafiliście! Sesja zdjęciowa i filmowa na Zanzibarze to rewelacyjny pomysł zarówno dla tych, którzy planują wakacje na Zanzibarze jak i dla tych, którzy szukają wyjątkowej scenerii dla zdjęć.
Zapraszamy Was gorąco na sesje zdjęciowe i filmowe na Zanzibarze między styczniem a końcem marca 2022!

WAKACJE POŁĄCZONE Z SESJĄ ZDJĘCIOWĄ NA ZANZIBARZE

Co bardziej wartościowego możecie przywieźć z podróży niż wspomnienia? Sesja zdjęciowa na Zanzibarze to niezwykła, egzotyczna  pamiątka, rewelacyjna przygoda, wyjątkowy czas wypełniony pięknem, radością, śmiechem. Nieważne czy będzie to sesja ślubna, sesja narzeczeńska, spontaniczny love shot czy kobieca sesja portretowa – sesja zdjęciowa na Zanzibarze to przeżycie, które zostanie z Wami na zawsze. 

ZANZIBAR – WYJĄTKOWA SCENERIA DLA ZDJĘĆ I FILMU

Cudownie długie plaże z idealnie białym piaskiem, bezkresny turkus oceanu, majestatyczne palmy – sesja zdjęciowa na Zanzibarze odbywa się zawsze w niezwykłej, egzotycznej scenerii, która zmienia się w rytmie pływów oceanu i ruchu słońca. Miejsc do zdjęć jest nieskończenie wiele, każde z nich może przybrać inny charakter w zależności od pory dnia, pory roku, pływów – dlatego każda sesja na Zanzibarze jest inna, niepowtarzalna.

SESJA ZDJĘCIOWA I SESJA FILMOWA NA ZANZIBARZE – JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ?

Jeśli marzy Wam się sesja zdjęciowa na Zanzibarze – po prostu do nas napiszcie! Po trzech pobytach na Zanzi, znamy już tę wyspę doskonale: Zaplanujemy miejsce i czas, odpowiemy na Wasze pytanie, pomożemy ze stylizacją na sesję zdjęciową i z wszystkimi innymi kwestiami praktycznymi. Jak przygotować się do sesji zdjęciowej na Zanzibarze piszemy więcej:
tutaj: https://yes-yes.pl/sesja-narzeczenska-na-zanzibarze (miejsca na sesję zdjęciową na Zanzibarze, garść złotych porad o tym, jak się przygotować do sesji zdjęciowej i jak dobrać stylizacje do zdjęć)
tutaj: https://yes-yes.pl/sesja-slubna-na-zanzibarze (sporo informacji o sesjach ślubnych na Zanzibarze)
tutaj: https://yes-yes.pl/slub-na-zanzibarze (mnóstwo informacji praktycznych z perspektywy fotografa i filmowca dla tych, którzy planują ślub na Zanzibarze)

ILE CZASU TRWA SESJA ZDJĘCIOWA NA ZANZIBARZE?

Wakacje na Zanzibarze są zawsze zbyt krótkie – zdajemy sobie z tego sprawę zbyt dobrze! Dlatego nie musicie się martwić, że sesja zdjęciowa na Zanzibarze zje Wam cały dzień pobytu. Sesja fotograficzna połączona z filmową trwa max 2h i jest to dla nas czas optymalny, żeby zapewnić Wam różnorodne, ciekawe, kreatywne ujęcia jednocześnie nie męcząc Was zbytnio i zostawiając Wam masę czasu na wykorzystanie dnia 🙂 

JAK PRZEBIEGA SESJA ZDJĘCIOWA NA ZANZIBARZE Z NAMI?

Sesja zdjęciowa na Zanzibarze to niezwykły czas a jej efektem są piękne, dynamiczne zdjęcia i klip filmowy, do których będziecie mogli wracać kiedy tylko zechcecie. Przez cały czas trwania sesji zdjęciowej na Zanzibarze możecie liczyć na nasze propozycje, sugestie, podpowiedzi – zasypiemy Was pomysłami i inspiracjami, zadbamy o to, żebyście czuli się pewnie i swobodnie. Będzie wesoło, będzie kreatywnie, będzie na luzie! Będzie z dbałością o detale, będzie pięknie! Będzie tak, że zrobicie temu czasowi memory picture!
Chcecie podglądnąć nasze sesje na Zanzi? Zapraszamy!
tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pV7nu1oA2dA
i tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=9gSaRIZdfYs

Tymczasem zostawiamy Was z Martą i Maćkiem z Folkaround , których wspominamy najlepiej w świecie!
Do zobaczenia na Zanzi!


slub na zanzibarze

Ślub na Zanzibarze

ŚLUB NA ZANZIBARZE

Ślub na Zanzibarze – marzenie? Mili moi, otóż marzenia są po to, żeby je spełniać więc bierzcie się za to! Świat jest mały, podróżowanie banalnie proste a Zanzibar przyjazny i życzliwy. Poznajcie Nel i Sebastiana, bohaterów poniższych zdjęć i filmu, którzy dwa lata temu zaręczyli się na Zanzibarze a kilka tygodni temu na jednej z cudownych zanzibarskich plaż… wzięli ślub. A my mieliśmy szaloną przyjemność towarzyszyć im w tym wyjątkowym dniu: Nel, Seba, dziękujemy Wam gorąco za zaufanie i za to, że atmosfera przez cały dzień była taka, że podczas pracy po prostu świetnie się z Wami bawiliśmy.
Serdecznie Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego niezwykłego ślubu na Zanzibarze a ten wpis dedykujemy wszystkim parom, które tak jak Nel i Sebastian, ale również jak i my, zakochane są w tysiącach odcieni zanzibarskiego turkusu – znajdziecie tutaj sporo informacji praktycznych o tym co jest potrzebne i co warto przemyśleć planując ślub na Zanzibarze. Wszystko z perspektywy fotografa i filmowca. Mamy nadzieję, że się przyda!

A jeśli planujecie Wasz ślub na Zanzibarze między styczniem a końcem marca 2022 – piszcie śmiało, z największą przyjemnością uwiecznimy Wasze wspomnienia na zdjęciach i filmie 🙂

ŚLUB NA ZANZIBARZE – SAMODZIELNIE CZY Z WEDDINGPLANNEREM?

Zdecydowana większość ślubów organizowanych na Zanzibarze to śluby cywilne lub humanistyczne, zdarzają się jednak także śluby kościelne i konkordatowe! Tak, dobrze czytacie, śluby kościelne na plaży, yes, i za to również kocham Zanzibar 😉 Bez względu jednak na to, jaką formę ślubu na Zanzibarze wybierzecie, gorąco Wam radzimy, dla własnego świętego spokoju – skorzystajcie z usług wedding plannera! Afryka to stan umysłu, także w dziedzinie biurokracji i papierologii, a stres o to, czy wszystko ogarnęliście, to ostatnie czego Wam potrzeba. Wedding planner dogra wszystko z urzędnikiem, zorganizuje Wam transfery z hotelu na miejsce ceremonii, załatwi po drodze milion nierozwiązywalnych spraw a na koniec zajmie się legalizacją Waszego ślubu na Zanzibarze. Uwierzcie, warto.

ILE KOSZTUJE ŚLUB NA ZANZIBARZE?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależeć będzie z pewnością od tego, gdzie odbędzie się ceremonia ślubu, jaką dekorację zaplanujecie, jakie elementy dodatkowe dobierzecie. A jest w czym wybierać! Ślub na plaży, ślub na sandbanku (to taka piaskowa wysepka na środku oceanu, którą odsłania odpływ i zalewa przypływ), w towarzystwie Masajów – każda z tych opcji będzie epicką scenerią niezwykłego, kameralnego ślubu na Zanzibarze.

JAKIE DOKUMENTY SĄ NIEZBĘDNE ŻEBY WZIĄĆ ŚLUB NA ZANZIBARZE?

Żeby wziąć ślub cywilny na Zanzibarze, przygotujcie odpis skrócony aktu urodzenia, zaświadczenie z USC o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (ten dokument ważny jest 6 miesięcy), ksero strony ze zdjęciem z Waszych paszportów oraz po 1 zdjęciu paszportowym. Tyle!
W przypadku ślubu kościelnego na Zanzibarze, będziecie dodatkowo potrzebować aktów chrztu, zgody proboszczów Waszych parafii na zawarcie ślubu oraz pisemnych zgód Waszych rodziców 🙂
Wszystkie dokumenty musicie dostarczyć z minimum 4 tygodniowym wyprzedzeniem.

DEKORACJA MIEJSCA CEREMONII – DLACZEGO TO NIE TYLKO PIĘKNE ALE I PRAKTYCZNE?

Mrużycie oczy w słońcu? Powiem tyle – w zanzibarskim słońcu nie da się nie mrużyć oczu! Dlatego, z perspektywy fotografa, a także dla Waszego własnego komfortu: planując ślub na Zanzibarze, postawcie na dekorację miejsca ceremonii w postaci zadaszonej altanki, która rozproszy ostre słońce padające na Wasze twarze, zredukuje mocne cienie i sprawi, że Wasza mimika będzie naturalna. Mówiąc wprost, dzięki temu będziecie mogli normalnie patrzeć sobie w oczy a Wasz fotograf… będzie Wam w duchu wdzięczny za świetne światło do zdjęć 😀

PANNA MŁODA I PAN MŁODY NA ZANZIBARZE – JAK SIĘ UBRAĆ W TE TROPIKI?

Lekko! Przewiewnie! I, uwierzcie, nie przesadnie elegancko, bo – o ile każda chyba suknia będzie wyglądać epicko, o tyle tradycyjny pełny ciemny garnitur może prezentować się w tej absolutnie czilowej scenerii ślubu nieco groteskowo. Dziewczyny, planująć ślub na Zanzibarze postawcie na jedwab, tiule, muślin, coś ultralight, coś, co fajnie pogra z wiatrem i w czym będziecie czuć się swobodnie. Panowie, jasna koszula i spodnie to zestaw idealny. Możecie ewentualnie dorzucić do tego kamizelkę lub szelki – nic więcej nie potrzeba. I zapomnijcie o butach: ciepły, miękki piasek pod stopami to uczucie, którego nie zastąpią żadne Loubutiny (ech, chyba się właśnie naraziłam :D) 

MAKIJAŻ I WŁOSY

Kochamy wiatr. Rozwiane włosy w połączeniu ze zwiewną suknią ślubną mają dla nas jakiś absolutnie romantyczny urok, naturalność, swobodę. Jeśli jednak upięcie da Wam większy komfort psychiczny – pamiętajcie, że – jak coś – są na wyspie ludki, które Wam to ogarną profesjonalnie. To samo w kwestii makijażu, który w ostrym słońcu jest naprawdę ważny. I wiadomo, w żadnym razie nie chodzi o kilogramy tapety ale o ujednolicenie kolorytu, zakrycie niedoskonałości i ewentualnych oparzeń słonecznych, utrwalenie. I nie róbmy już z tego tabu – ten akapit dotyczy także facetów!
Must have w Waszym plecaczku jeśli panujecie ślub na Zanzibarze to: utrwalacz makijażu (osobiście kocham Smashbox, daje radę!), puder matujący, bibułki i rozświetlacz do ciała (IMO nie ma nic lepszego niż Ofra!), a co. No i SPF50, no i woda, obviously.

ŚLUB NA PLAŻY – CEREMONIA – JAK TO WYGLĄDA?

No cóż, wygląda to po prostu pięknie! Ceremonię ślubu na Zanzibarze rozpoczyna oczywiście urzędnik a po przedstawieniu kwestii formalnych przechodzimy do właściwej części ślubu czyli do przysięgi. Możecie nauczyć się tego fragmentu na pamięć, możecie też powtarzać po tłumaczu – wybór jest Wasz. Gorąco zachęcamy Was jednak do tego, żebyście wprowadzili do przysięgi ślubnej własne treści – napiszcie coś tak naprawdę od siebie, coś, co być może zrozumiecie tylko Wy dwoje, co będzie miało sens tylko dla Was. Uwierzcie, za dwadzieścia lat nie będziecie pewnie pamiętać ani słowa z formalnej przysięgi. A TO zapamiętacie.
Po wymianie obrączek następuje podpisanie dokumentów a potem już tylko toasty, radość, bieganie po plaży, więcej radości, więcej toastów, krótka sesja zdjęciowa, i może jakaś kolacja we dwoje albo kameralne przyjęcie dla Gości? Ten dzień nie może skończyć się zbyt wcześnie!

DODATKI, O KTÓRYCH WARTO POMYŚLEĆ!

Orszak masajski – nada ceremonii pięknego lokalnego kolorytu. Będzie wesoło i kolorowo!
Konfetti – zapomnijcie o tubach z plastikiem, najlepsze konfetti to takie, które sami sobie nazbieracie!
Sesja ślubna – w dniu ślubu wszystko dzieje się bardzo szybko, i jest w tym masa uroku! Jeśli jednak marzy Wam się spokojna sesja zdjęciowa, z malowniczymi łódkami dhow w tle, w ciekawym miejscu – pomyślcie o sesji innego dnia. Znający Zanzibar fotograf na pewno zaproponuje Wam piękne otoczenie i odpowiedni czas na zdjęcia, biorąc pod uwagę światło i pływy oceanu. A jeśli szukacie inspiracji – zajrzyjcie tutaj i tutaj 🙂

BACKSTAGE CZYLI PRACA FOTOGRAFA I FILMOWCA NA ZANZIBARZE ZZA KULIS

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała nasza tegoroczna zanzibarska przygoda – zapraszamy Was za kulisy: będzie trochę o ślubie na Zanzibarze i o innych sesjach zdjęciowych, trochę prywaty, mnóstwo pięknych widoków!
część 1: KLIK
część 2: KLIK
Ślub na Zanzibarze dla Nel i Sebastiana zorganizowało biuro 5 Events.


esja slubna na santorini

Sesja ślubna na Santorini

SESJA ŚLUBNA NA SANTORINI

Sesja ślubna na Santorini to coś, o czym marzy wiele zakochanych par, zarówno tych już po ślubie jak i tych, którzy dopiero planują swój dzień. I wcale się im nie dziwimy – charakterystyczne białe domki, błękitne kopułki i okiennice oraz wspaniałe widoki na Morze Egejskie i kalderę sprawiają, że zdjęcia ślubne na Santorini nabierają niezwykle romantycznie eleganckiego i lekkiego charakteru. Jeśli marzy Wam się taka fotograficzno-filmowa przygoda z nami – zapraszamy Was na sesje na Santorini między 16 a 23 czerwca 2021! 

MIEJSCA NA SESJĘ ŚLUBNĄ NA SANTORINI

Santorini to prawdziwa grecka perełka, lubimy o niej myśleć jak o Grecji w mini-pigułce. Znajdziecie tu urocze, różnorodne plaże, urocze miasteczka, sielskie winnice, piękną architekturę, niewiarygodne widoki o każdej porze dnia i nocy. Słynna Oia, Fira, Red Beach, Akrotiri i Pyrgos zachwycają urokliwymi zakątkami i sprawiają, że ta niewielka wysepka to absolutnie niepowtarzalne tło dla sesji zdjęciowej.

FOTOGRAF NA SANTORINI – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Nie, nie polecimy Wam na sesję zachwalanego w przewodnikach zachodu słońca w Oia – niewątpliwie jest piękny, ale w życiu nie widzieliśmy większego morza ludzi niż wieczorem na tych wąskich, cudownych schodkach i tarasikach. Dla miłośników zachodów słońca mamy własną polecajkę, a na zdjęcia w Oia zaprosimy Was wtedy, kiedy wszyscy inni będą jeszcze spać 🙂 Leniwie budzące się ze snu miasteczko ma absolutnie niepowtarzalny klimat: o tej porze miniemy najwyżej lokalnego kota lub psa a wszystkie malownicze zakątki będą tylko i wyłącznie Wasze. Uwierzcie, monopol na te widoki wynagrodzi Wam to poranne wstawanie! Poza suknią ślubną, garniturem ślubnym i ewentualnymi strojami na zmianę, w wyposażeniu Waszego plecaka musi znaleźć się woda i SPF – słońce o poranku pojawia się nieoczekiwanie – i z nieoczekiwaną mocą 🙂

SESJA NA SANTORINI – CZY WARTO?

Sesja na Santorini, zarówno ślubna, jak i narzeczeńska czy portretowa, to przygoda i celebracja, to zatrzymany w kadrach wyjątkowy czas, spędzony z wyjątkową osobą w wyjątkowym miejscu. Niezwykła pamiątka w postaci zdjęć i filmu sprawi, że Santorini już zawsze będzie WASZE i jest w tym prawdziwe piękno i prawdziwa wartość.

JAK SIĘ DOSTAĆ NA SANTORINI, NOCLEGI, SAMOCHÓD – INFORMACJE PARAKTYCZNE

To wcale nie jest trudne! Lotów jest mnóstwo (zarówno bezpośrednich jak i tych z przesiadką w Atenach), miejsc noclegowych także – standardowo, gorąco polecamy booking.com. Jeśli zależy Wam na bezpośredniej bliskości plaży – zainteresuje Was Perissa i Kamari, a jeśli celujecie raczej w epickie widoki na kalderę – zachodnia część wyspy jest Wasza. Tak czy inaczej – koniecznie wynajmijcie samochód! Santorini jest tak maleńkie ale tak niesamowicie różnorodne, że aż żal nie zobaczyć tego wszystkiego 🙂 I wiecie co? Strasznie Wam zazdrościmy tego zachwytu, który będziecie przeżywać widząc to po raz pierwszy 🙂