Ślub humanistyczny w Brzoskwinia Ogród, w najzieleńszym miesiącu w roku, w najzieleńszym miejscu w okolicach Krakowa, to nie mogło się nie udać! Ada i Dominik zapewnili nam swoim ślubem i przyjęciem weselnym niezwykłą dawkę wrażeń w stylu, który kochamy najbardziej. Ich charyzma, luz, spontaniczność sprawiły, że w każdej minucie czuliśmy się we właściwym miejscu, o właściwym czasie.

Ślub humanistyczny – co to w ogóle jest?

Ślub humanistyczny to wspaniała forma przysięgania sobie miłości. Całkowicie Wasza, zupełnie spersonalizowana, z przysięgą, której treść zależy tylko od Was. Nie obowiązują tutaj żadne formalne zasady, nic nie musicie a możecie – wszystko!

Czym różni się ślub humanistyczny od ślubu cywilnego?

Ślub humanistyczny -niestety!- nie skutkuje w Polsce zawarciem aktu prawnego, co odróżnia go od ślubu cywilnego czy konkordatowego. Jest to ceremonia symboliczna, niezwykle osobista i bardzo emocjonalna, często mocno nawiązująca do historii uczucia, które Was połączyło, do Waszych pasji i charakterów. Brzmi super, prawda? A dzięki brakowi jakichkolwiek formalnych ram i wymogów, Wasz ślub humanistyczny może mieć kształt jaki tylko chcecie. Nie potrzebujecie urzędnika, papierów, nie jesteście związani rzeczowymi, urzędowymi formułami.

Gdzie zorganizować ślub humanistyczny?

A gdzie byście chcieli? Ślub na egzotycznej plaży na Zanzibarze, ślub nad Morskim Okiem, ślub na Kasprowym Wierchu, nad jeziorem lub w lesie? W babcinym ogródku a może w knajpce, w której byliście na pierwszej randce? W tym wypadku ogranicza Was tylko wyobraźnia, bo naprawdę sky is not the limit!

Coraz więcej obiektów weselnych udostępnia także ogród lub inne urocze miejsce do przeprowadzenia takiej ceremonii – Brzoskwinia Ogród, który wybrali Ada i Dominik, jest jednym z nich i to o tyle wyjątkowym, że ślub humanistyczny można by było zorganizować w niemal każdym jego zakątku!

Celebrant na ślubie humanistycznym – kto może poprowadzić ceremonię ślubu?

Przede wszystkim – żeby poprowadzić ślub humanistyczny nie potrzeba żadnych odgórnych kwalifikacji, certyfikatów, zaświadczeń. Celebrantem może zostać siostra, tato, najlepszy kumpel lub dowolna inna bliska Waszemu sercu osoba. Dzięki takiemu osobistemu wyborowi, Wasza ceremonia będzie pełna nawiązań do wspólnej przeszłości, chwytających za serducho anegdotek, które znają tylko najbliżsi, i -być może- szalonych niespodzianek 😀

Jeśli natomiast wolelibyście powierzyć poprowadzenie Waszego ślubu humanistycznego profesjonaliście – jest oczywiście taka możliwość. Istnieją osoby, które specjalizują się w realizacji tego typu ceremonii, na przykład ta grupa. Postawcie na kogoś z kim łapiecie flow, z wyczuciem stylu i smaku, z którą uzgodnicie scenariusz Waszego ślubu tak, żeby był spełnieniem Waszych marzeń i oczekiwań w najmniejszym szczególe.

Kto może wziąć ślub humanistyczny?

No właśnie to jest najlepsze – każdy, kto ukończył 18 lat pełnoletni(a w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach nawet niepełnoletni)! Osoby niewierzące, rozwiedzione, osoby ze środowiska LGBTQ+, osoby nie odnajdujące się w sztywnych prawnych ramach. I wreszcie wszyscy ci, którzy marzą o osobistej, autentycznej ceremonii bez oschłych urzędowych formułek.
Jeśli jesteście w tej grupie – ślub humanistyczny to idealne rozwiązanie dla celebracji Waszego związku.

Przysięga na ślubie humanistycznym

Tutaj nie ma reguł. Przysięgą są Wasze prywatne, intymne słowa, które możecie spisać lub powiedzieć z pamięci.

Ślub humanistyczny i co potem?

Jak to co? Wiksa stulecia i rapsy wśród monster i liści palmowych, hadlujcie z tym! W Brzoskwinia Ogród nie ma słabych imprez! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

 

 

Picnook - online blogging tool

Dziękujemy!
Brzoskwinia Ogród
Weddingwolf.pl
Valdi Bride
Yes Flowers

Spodobały Wam się zdjęcia ze ślubu humanistycznego i wesela w plenerze w Brzoskwinia ogród? Zajrzyjcie tutaj:
Wesele w Sali Koncertowej Stodoła w Kąśnej Dolnej
Wesele w Browar Lubicz w centrum Krakowa